Materiał, z którego wykonane są twoje rynny, ma decydujący wpływ na żywotność całego systemu rynnowego na twoim domu. Na rynku dostępne są rynny wykonane z wielu różnego rodzaju materiałów. Rynny dostępne są w bardzo różnych cenach, w zależności od tego, jakie mają właściwości. Zakładając nowe rynny warto założyć sobie budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup oraz zakładanie rynien, a następnie wybrać najlepszą ofertę za posiadane środki.

Do najlepszych materiałów do produkcji rynien na rynku zaliczamy przede wszystkim ocynkowaną stal. Ten rodzaj materiału jest popularny głównie ze względu na wysoką odporność tego metalu. Jak sama nazwa wskazuje ocynkowana stal pokryta jest cienką warstwa cynku, który zabezpiecza rynny przed rdzewieniem. Przy odpowiedniej konserwacji tego rodzaju rynny mogą spokojnie wytrzymać nawet 20 lat.

Równie popularnym materiałem jest stal nierdzewna. Rynny z tego materiału charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Nie przerdzewieją, a mało tego, zachowają swój połysk na bardzo wiele lat.

Zupełnie inną ligę stanowią rynny miedziane. Tego typu rynny wytrzymają nawet 50 lat. Rynny miedziane to jedno z bardziej kosztownych rozwiązań dostępnych na rynku. Jeżeli jednak budujesz nowy dom i masz możliwość dołożyć nieco więcej do rynien, to zdecydowanie warto założyć sobie rynny miedziane.

Zakładanie rynien – rozwiązania budżetowe

Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania należą do dość drogich. Jeżeli dysponujesz mniejszym budżetem na zakładanie rynien, warto sięgnąć po rynny aluminiowe. Rynny te dość często wybierane są ze względu na niższą cenę i mniejszą wagę. Łatwo je zamontować, a dodatkowo są odporne na rdzę. Rynny aluminiowe bez problemu można kupić w systemie seamless, czyli rynien ciągłych. Tego typu rozwiązanie polega na tym, że rynny produkowane są na miejscu montażu na dokładny wymiar. W ten sposób minimalizuje się ilość połączeń, a więc miejsc, w których mogą pojawiać się przecieki.

Czeka cię zakładanie rynien i szukasz najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami, a my doradzimy ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze przy twoim budżecie. Produkcja i zakładanie rynien ciągnionych to nasza specjalizacja.

Jeżeli spodobał ci się ten artykuł, to będzie nam miło jeśli udostępnisz go na Facebooku lub polubisz ten wpis na naszym profilu.