Jeżeli jesteś właścicielem domu, to z pewnością znasz to uczucie, że niezależnie od pory roku, zawsze jest coś, co wymaga naprawy. Niezależnie od tego, ile wydałeś już w tym roku, posiadanie domu wiąże się z ciągłymi wydatkami.

Jeżeli twoje rynny wyglądają coraz gorzej, a z każdym kolejnym mocnym deszczem gromadzi się coraz więcej rdzy lub pojawiły się już przecieki, to wyraźny sygnał że najwyższa pora wymienić rynny na nowe.

Jeżeli po raz pierwszy stajesz przed problemem wymiany rynien, możesz być zaskoczony jak wiele rozwiązań funkcjonuje na rynku. Rynny mogą być wykonane z wielu różnych materiałów i mogą wykorzystywać różne rozwiązania. Wybór najlepszego rodzaju rynien do własnego domu może być nie lada wyzwaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa ze znajomymi, być może oni już to robili i mają wiedzę o różnych produktach. Warto także sprawdzić, co o rynna mówią specjaliści, którzy pracują z rynnami na co dzień.

Oto trzy najlepsze rodzaje rynien do domu.

Rynny plastikowe

Rynny plastikowe to bez cienia wątpliwości jedno z najpopularniejszych rozwiązań na rynku wśród klientów na całym świecie. Ludzie decydują się za kupno rynien pvc głównie z dwóch powodów – jest to najtańsze rozwiązanie na rynku, które nie rdzewieje i jest bardzo łatwe w montażu i ewentualnej wymianie. Jest to rozwiązanie idealne dla złotych rączek, czy osób, które po prostu chcą zamontować rynny samodzielnie. Rynny plastikowe są bardzo lekkie i mają prosty system łączenia.

Niestety decydując się na rynny plastikowe musisz liczyć się z tym, że jest to produkt o krótkiej żywotności. Jeżeli pomiędzy latem i zimą występują spore różnice temperatur, musisz liczyć się z tym, że po kilku latach ponownie będziesz musiał wymienić rynny.

Rynny aluminiowe

Rynny aluminiowe to jeden z najlepszych wyborów, jakie możesz podjąć wymieniając rynny. Podobnie jak w przypadku rynien z pvc, rynny aluminiowe są odporne na rdzę i są bardzo lekkie. Montaż rynien aluminiowych łączonych również jest do wykonania we własnym zakresie. Dodatkowo rynny aluminiowe są bardzo wytrzymałe na niskie temperatury i możesz malować je na dowolny kolor. Rynny aluminiowe możesz zamówić także jako rynny bezszwowe w różnych kolorach.

Rynny ze stali nierdzewnej

Rynny pvc i rynny aluminiowe to najlepsze rodzaje rynien do twojego domu, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do ich jakości i wartości, którą oferują. Zarazem jest to rozwiązanie, które powinno być dostępne na każdą kieszeń.

Świetnym rozwiązaniem są także rynny ze stali nierdzewnej. Trzeba jednak za nie zapłacić nieco więcej. Ten rodzaj rynien jest najbardziej wytrzymały i całkowicie odporny na rdzewienie.

Poza materiałem rynien, musisz także wybrać technologię, z której skorzystasz. Do wyboru masz dwa rozwiązania: rynny łączone, tradycyjne oraz rynny bez łączeń, tzw. rynny ciągłe lub rynny ciągnione. Więcej informacji o dostępnych rozwiązaniach znajdziesz w naszym dziale z aktualnościami.