Deszczowe dni mogą być ponure i mogą sprawić, że od rana do wieczora będziesz siedzieć w domu. Ale nie pozwól, aby dodatkowo towarzyszył im stres, ponieważ będziesz martwił się o przeciekający dach lub zastanawiał się, kiedy ostatnio czyściłeś rynny.

Sezonowy ból, że powinno się sprawdzić rynny, znów nadszedł. Jesień zbliża się wielkimi krokami. Czy nic w nich nie zalega? Czy nie mają przecieków? Większość z nas odkłada znalezienie odpowiedzi na te pytania na później. Najlepiej w nieskończoność. Nie warto jednak zaniedbywać najważniejszego elementu, który chroni twój dom przed uszkodzeniami spowodowanymi opadami.

Przed sezonem opadowym koniecznie sprawdź, czy twoje rynny są szczelne. Paradoksalnie to upalne lato i wysokie temperatury, to okres, w którym powstają dziury i szczeliny. Zwłaszcza na łączeniach. Jeśli zlokalizujesz przeciek, nie odkładaj wymiany. Na wiosnę mała dziurka zamieni się w wodospad.

Jedną z możliwości obejścia tego problemu jest montaż rynien ciągłych, które nie mają łączeń. Dowiedz się więcej o tym systemie rynnowym.

Czyszczenie rynien

Jeśli nie wykryłeś przecieków, to teraz sprawdź, czy rynny są drożne. Zatkane rynny nie mogą prawidłowo wykonywać swojego zadania. Duża ilość liści może powodować zatory i przelewanie się wody przez rynny. W efekcie zalana elewacja, pleśń, a nawet pęknięcia.

Dobrym sposobem na uniknięcie poważnych problemów z zanieczyszczeniami jest montaż siatek ochronnych, które wyłapują największe zagrożenia. W wielu realizowanych przez nas projektach stosujemy takie rozwiązanie. Sprawdza się. Rynny z takim zabezpieczeniem o wiele rzadziej trzeba gruntownie czyścić.

Nie musisz mieć wyjątkowych umiejętności

Choć zajmujemy się montażem rynien ciągłych, nie oznacza to, że nie możesz zrobić tego sam. Jesteśmy także producentem rynien, więc bez problemu możesz zakupić u nas rynny na wymiar, a następnie samodzielnie zamontować je u siebie.

Całą budowę systemu rynien ciągłych znajdziesz na tej stronie. Jeżeli często dużo robisz sam przy domu, zdarzają ci się naprawy i remonty, to z pewnością jesteś w stanie sam wymienić swoje rynny. Zawsze jednak możesz skorzystać na przykład z naszej usługi. My zajmujemy się tym na co dzień.