Zastanawiasz się, które rynny będą najlepsze dla twojego domu? Naturalnie to bardzo ważne pytanie, ale jeszcze ważniejsze jest to, abyś skorzystał z usług profesjonalnej firmy zajmującej się montażem rynien. Rynny to bardzo ważny element twojego domu i ich sprawne funkcjonowanie ochroni twój dom przed wieloma uszkodzeniami.

Dwa najważniejsze elementy każdego domu to dach i fundamenty. Dlaczego? Fundamenty gwarantują, że twój dom będzie stabilnie stał i trwał, a dach ze sprawnymi rynnami będzie go chronił przed wszelkimi zagrożeniami związanymi z wodą: wilgocią, grzybami, czy pękaniem ścian. Właśnie dlatego rynny odgrywają tak ważną rolę. Sprawne odprowadzanie wody z dachu to warunek konieczny, aby twój dom nie wymagał wielu dodatkowych, kosztownych napraw i remontów.

Jednym z najwygodniejszych oraz najbezpieczniejszych systemów rynnowych, które są dostępne na rynku, są rynny ciągłe. Rynny ciągłe produkowane są na miejscu montażu na dokładny wymiar, dlatego mają mniej łączeń i miejsc, w których mogą przeciekać. Rynny ciągłe ze względu na swój kształt nazywane są też rynnami kwadratowymi, ale dostępne są w wielu różnych stylach, kolorach i z wielu materiałów.

Najważniejsze jest jednak to, że są łatwe i szybkie w montażu i trwałe.

Rynny ciągłe można wyprodukować z każdego rodzaju materiału i w wielu kolorach. Bez problemu dopasujesz je do swojej nieruchomości. Zobacz nasze przykładowe realizacje.

Rynny ciągłe – plusy i minusy

Plusy:

Rynny ciągłe doskonale wręcz pasują do współczesnego budownictwa i są najczęściej wybierane przez właścicieli nowych domów
Rynny ciągnione mają mniej łączeń, co sprawia, że są o wiele bardziej szczelne od rynien tradycyjnych
Rynny kwadratowe są łatwe i szybkie w montażu
Rynny ciągłe radzą sobie z większą ilością wody w porównaniu z rynnami tradycyjnymi
Rynny bezszwowe dobrze się prezentują, są stylowe

Minusy:

Rynny kwadratowe trudniej się czyści, ponieważ w narożnikach wszelkie zanieczyszczenia łatwiej się osadzają
Rynny ciągnione są produkowane na wymiar, więc w razie potrzeby nie kupisz brakującego elementu w sklepie, a u firmy, która pierwotnie produkowała rynnę

O wiele więcej na temat rynien ciągłych dowiesz się z tego artykułu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem rynien, to skontaktuj się z nami, a na pewno będziemy w stanie ci pomóc.