Wybierając rynny do domu warto zastanowić się, które rozwiązanie wybrać: tradycyjne rynny łączone czy rynny bezszwowe. Tradycyjne rynny łączone to rozwiązanie, które każdy dobrze zna. Funkcjonują od lat. Z kolei rynny bezszwowe to mniej znane rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje, rynny bezszwowe nie mają żadnych łączeń. Produkowane są na dokładny wymiar przy pomocy specjalnej maszyny na miejscu montażu.

Ludzie najczęściej decydują się na rynny łączone, ponieważ są nieco tańsze i łatwiejsze w montażu. Wiele osób może zamontować je samodzielnie, a w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Rynny bezszwowe wymagają użycia specjalistycznej maszyny, a ich samodzielny montaż może sprawić niedoświadczonej osobie więcej kłopotów. Ponieważ ich montaż wiąże się z koniecznością skorzystania z pomocy fachowca, jest to rozwiązanie nieco droższe. Nieco większy koszt rekompensują jednak liczne korzyści, których nie oferują tradycyjne rynny.

Do najważniejszych korzyści jakie dają rynny bezszwowe należą:

Idealne dopasowanie

Rynny bezszwowe zawsze idealnie pasują, ale w sumie nic w tym dziwnego, skoro produkowane są na wymiar. Przy tradycyjnych rynnach zawsze jest problem z ich dopasowaniem. Praktycznie zawsze trzeba je docinać. Z kolei rynny bezszwowe eliminują ten problem. A idealnie dopasowane rynny gwarantują, że będą dobrze i sprawnie funkcjonować.

Bezobsługowość

Rynny bezszwowe nie wymagają wiele uwagi od użytkownika. Ponieważ nie mają łączeń, nie zbierają się w nich zanieczyszczenia. Brakuje im punktów zaczepienia. Dodatkowo dzięki specjalnym siatkom nie gromadzą się w nich liście. To wszystko sprawia, że po zamontowaniu możesz zapomnieć o tym, że masz rynny.

Bezawaryjność

Ponieważ rynny bezszwowe nie mają łączeń, są rozwiązaniem bardzo mało awaryjnym. Problemy z rynnami tradycyjnymi polegają najczęściej na tym, że w miejscach łączeń zaczyna pojawiać się rdza, a następnie dziury. Rynny bezszwowe całkowicie eliminują ten problem.

Estetyka

Rynny bezszwowe są zdecydowanie najbardziej estetycznym rozwiązaniem na rynku. Pod tym względem zdecydowanie przewyższają rynny tradycyjne. Idealnie dopasowują się do domu i bywa, że stają się zupełnie niewidoczne. Dodatkowo można zamówić rynny w wielu różnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do elewacji budynku.

Decydując się na rynny bezszwowe miej na uwadze, że do ich montażu prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy specjalisty. Dzięki profesjonalnemu montażowi możesz być pewny, że twój system rynnowy będzie działał sprawnie przez wiele lat.

Rynny Adamex to firma, która oferuje profesjonalny montaż rynien bezszwowych w bardzo konkurencyjnych cenach. Zapoznaj się z systemem rynnowym, który oferujemy, wybierz materiał oraz kolor i skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę.