Musisz wymienić rynny w domu? Zastanawiasz się, jakie rynny wybrać? Nie wiesz, czy rynny aluminiowe, to dobre rozwiązanie dla twojego domu? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na twoje wątpliwości.

Jeżeli zauważyłeś zacieki na elewacji przy dachu lub wzdłuż rur spustowych, to istnieje spora szansa, że masz problem z dachem lub z rynnami. Jeśli masz szczęście i z dachem jest wszystko w porządku, to wina leżeć będzie po stronie rynien. Remont dachu to z pewnością o wiele większy i bardziej kosztowny kłopot.

Jeżeli nie znasz się na dekarstwie, to najlepiej zasięgnąć porady fachowca. Profesjonalista szybko znajdzie przyczynę problemu i pomoże stwierdzić, jaki zakres prac trzeba będzie wykonać.

Jeśli musisz wymienić rynny, to możesz zabrać się do tego na dwa sposoby. Albo wymienić rynny sam, albo zlecić to zadanie profesjonalistom. Niezależnie od tego, na którą drogę się zdecydujesz, musisz jeszcze zdecydować, z jakiego materiału będą wykonane twoje nowe rynny.

Jeżeli nie zajmujesz się na co dzień rynnami, możesz być zdziwiony, z jak wielu różnych materiałów produkuje się rynny. Do wyboru masz rynny aluminiowe, plastikowe (a więc z pvc), stalowe, cynkowe, a nawet miedziane.

Sprawdź, czy warto kupić rynny aluminiowe

Poniżej zebraliśmy kilka podstawowych informacji, które pomogą ci ocenić, czy rynny aluminiowe to dobre rozwiązanie dla twojego domu.

Koszty – jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, to rynny aluminiowe będą bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Wymiana nawet całego systemu rynnowego nie zrujnuje twojego portfela, a dodatkowo zamontujesz rozwiązanie o dobrej jakości.

Estetyka – rynny aluminiowe możesz zakupić w wielu różnych kolorach, a dodatkowo można je pomalować na kolor, który będzie pasował do elewacji naszego domu.

Odporność – system rynnowy wykonany z aluminium jest w miarę odporny na korozję. Naturalnie nie tak jak rynny z pvc (które oczywiście nie mogą korodować), czy rynny miedziane, ale przy odpowiednim zabezpieczeniu będą służyć kilkadziesiąt lat.

Bez łączeń – rynny aluminiowe można kupić nie tylko jako rynny łączone ale także jako rynny ciągłe, wykonane z jednej rolki blachy. W ten sposób ograniczasz ryzyko pojawienia się przecieków.

Poznaj największe zalety rynien wykonanych z różnych materiałów i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.