W poprzednim artykule podzieliliśmy się najważniejszymi poradami oraz uwagami dotyczącymi samodzielnego montażu rynien. Samodzielny montaż rynien jest możliwy zarówno w przypadku rynien łączonych, jak i rynien ciągłych. Jednak jeśli nie masz wprawy w różnego rodzajach prac remontowych, to zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Firma Adamex zajmuje się profesjonalnym montażem rynien ciągłych z różnego rodzaju materiałów.

Dlaczego warto sięgnąć po pomoc fachowca? Podczas instalacji rynien bardzo łatwo popełnić błąd i uszkodzić rynny. Proces montażu rynien musi być precyzyjny. Jeśli rynny nie będą dobrze zwymiarowane lub zostaną zamontowane choćby o pół centymetra za daleko od krawędzi dachu, może dochodzić do przecieków. A te w rezultacie będą prowadzić do niszczenia elewacji.

Szczególną uwagę należy zwrócić podczas montażu i w ogóle obchodzenia się z rynny aluminiowe. Rynny aluminiowe są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Łatwo je zgiąć lub zgnieść. Podczas montażu musisz uważać, aby nie spadły Ci na ziemię lub abyś nie uderzył ich na przykład drabiną, gdy będziesz ją przestawiać. Jeśli rynna aluminiowa ulegnie uszkodzeniu, będziesz zmuszony wymienić całą sekcję, a to może okazać się po prostu bardzo kosztowne.

Poprawny montaż rynien to jedno, ale na poprawne działanie całego systemu wpływają także inne czynniki. Na przykład dość ważne jest to, aby przy rynnach przydachowych zamontować specjalne kratki na liście. Zbierające się w rynnach liście to najprostszy sposób na kłopoty. Powstające zatory będą powodować to, że w rynnach będzie zbierać się woda, która z czasem może prowadzić do powstawania dziur.

Równie ważnym elementem systemu rynien, którego nie warto pomijać, jest osadnik. Osadnik to miejsce, w którym zbiorą się wszystkie pozostałe zanieczyszczenia, których nie wyłapała kratka na liście. Osadnik zagwarantuje Ci sprawne odprowadzanie wody do studzienki.

Jak widzisz poprawny montaż rynien choć z pozoru może wydawać się czynnością bardzo prostą, niedoświadczanej osobie może sprawić sporo problemów. Dotyczy to zwłaszcza rynien ciągłych. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która szybko i sprawnie zamontuje Ci rynny, to zapraszamy do kontaktu.