Będziesz niebawem wymieniał rynny przy dachu lub rury spustowe? Być może zaczęły przeciekać i pojawił się jeden z licznych problemów, jakie wywołuje przeciekająca woda? A być może zerwała się rynna po jednej z letnich burz? Niezależnie od tego, z jakiego powodu będziesz wymieniać rynny, zawsze pojawia się to samo pytanie. Z jakiego materiału powinny być moje rynny? Jakie będą najlepsze?

Bez wątpienia najwięcej fachowców poleca rynny miedziane. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale też najbardziej kosztowe. Z tego właśnie względu tylko osoby z zasobniejszym portfelem decydują się na zakup rynien wykonanych z miedzi. O wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem i dlatego najlepszym w przypadku większości gospodarstw domowych będą rynny z aluminium.

Ponieważ wymiana rynien to nie położenie nowego dachu, bez problemu możesz zająć się tym zadaniem sam. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie na wysokości, nie lubisz takich prac, to możesz skontaktować się z fachowcami. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, o wiele ważniejszy będzie wybór materiału. 

Na rynku masz do wyboru rynny z wielu różnych materiałów, czy to z plastiku, stali, miedzi, czy wspomnianego wcześniej aluminium. Jak już wspomnieliśmy, jest co najmniej kilka powodów, dla których warto sięgnąć po rynny z aluminium, a pierwszym z nich jest właśnie ekonomia.

Aluminium to ekonomiczny wybór

Jeżeli masz ograniczony budżet lub po prostu nie chcesz lub nie możesz wydać dużych pieniędzy na rynny, to aluminium jest najbardziej ekonomicznym wyborem. To jeden z najbardziej powszechnie stosowanych materiałów do produkcji rynien. Decydując się na aluminium możesz zawsze łatwo i niskim kosztem wymienić cały system rynnowy, a jednocześnie zachować odpowiednią jakość zastosowanego rozwiązania.  

Opcja bezszwowa

Rynnami z aluminium warto zainteresować się także dlatego, że nie musimy koniecznie decydować się na montowane w odcinkach rynny tradycyjne, a na rynny bezszwowe. Rynny bezszwowe produkowane są na miejscu montażu z jednego kawałka blachy na specjalnej maszynie, dzięki czemu nie mają łączeń i są mniej narażone na powstawanie przecieków. Rynny bezszwowe można wyprodukować z wielu materiałów, w tym także z aluminium. Dowiedz się więcej o systemie rynien bezszwowych.

Różna kolorystyka

Rynny aluminiowe można zamówić w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można idealnie dopasować się do elewacji domu. Zobacz kolorystykę rynien w ofercie firmy RynnyAdamex.pl.

Wytrzymałość

Aluminium to doskonały materiał na rynny, ponieważ jest bardzo trwały. Nie rdzewieje i nie traci na grubości, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Rynny aluminiowe spokojnie wytrzymają ponad 20 lat. 

Jak rynny z aluminium wypadają na tle innych rynien? Sprawdź w naszym zestawieniu materiałów, z których można wykonać rynny.