System rynien chroni twój dom przed zniszczeniami, które może spowodować woda opadowa oraz śnieg. Rynny największą rolę odgrywają właśnie jesienią oraz zimą, gdy opady są najczęstsze. Jeśli zauważyłeś przeciek, to najwyższy czas wymienić rynny na nowe. Możesz zrobić to sam kupując rynny w sklepie, albo sięgnąć po rynny bez łączeń i skorzystać z usług profesjonalnego montera. Nie słyszałeś o takim rozwiązaniu jak rynny bez łączeń? Koniecznie czytaj dalej i poznaj to nowatorskie rozwiązanie.

​Poniżej wyjaśniamy w przystępny sposób czym są rynny bez łączeń oraz wymieniamy największe korzyści tego rozwiązania.

Co to są rynny bez łączeń?

Rynny bez łączeń jak sama nazwa wskazuje, to rynny, które produkuje się na dokładny wymiar z jednego kawałka metalu. W ten sposób powstaje bardzo szczelny system rynnowy, w którym nie ma tak wielu słabych punktów jak przy rynnach tradycyjnych, które mają wiele połączeń.

Ze względu na to, że rynny bez łączeń produkowane są z jednego kawałka metalu, często nazywane są także rynnami ciągnionymi. Inna ich nazwa to rynny bezszwowe lub rynny kwadratowe. Szczegółowe informacje o budowie systemy rynien bez łączeń dowiesz się z tej strony.

Rynny bez łączeń można wykonać z wielu różnych materiałów. Zawsze jednak będzie to metal. Nie ma możliwości wykonania rynien ciągnionych z plastiku. Do najbardziej popularnych materiałów, z których wytwarza się rynny bez łączeń zaliczamy: aluminium, stal oraz miedź.

Rynny bezszwowe to inwestycja

Montaż rynien bez łączeń jest możliwy we własnym zakresie, ale jest to zadanie bardzo trudne. Dlatego niedoświadczonym osobom zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. Zatem montaż rynien bezszwowych wiąże się z wynajęciem firmy. A to zapowiedź tego, że wydamy więcej niż przy montażu zwykłych rynien, które możemy zainstalować samodzielnie.

Faktycznie w przypadku rynien bezszwowych musimy zapłacić i za materiały i za robociznę, a więc koszt jest większy. Jednak w dłuższej perspektywie czasu, rynny bez łączeń mogą przynieść nam spore oszczędności i okazać się w rezultacie rozwiązaniem tańszym.

Rynny tradycyjne charakteryzują się krótszą żywotnością, a dodatkowo jeśli nie mamy doświadczenia w montażu, możemy popełnić wiele błędów, które spowodują, że system rynnowy na naszym domu nie będzie spełniał swojej roli.

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem kosztów montażu rynien bez łączeń, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie twoje pytania.