Cena wymiany rynien to jeden z głównych czynników, którymi kieruje się większość osób, gdy zostaje zmuszona do wymiany uszkodzonych rynien na nowe. Tymczasem cena wymiany rynien jest bardzo trudna do oszacowania, ponieważ każdy projekt jest unikalny, a na cenę ma wpływ wiele czynników.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wymiana rynien wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. To o wiele więcej niż powieszenie kawałka metalu lub plastiku przy dachu. Czasami faktycznie może okazać się, że zadanie jest łatwe i szybkie, ale zazwyczaj podczas prac pojawia się mnóstwo mniejszych lub większych przeszkód, jak na przykład problem z zamocowaniem uchwytu. Cena wymiany rynien nie jest uzależniona tylko od wielkości twojego domu i materiału, z którego będą twoje nowe rynny, choć wiele osób tak właśnie sądzi.

Ponieważ przez telefon lub maila nie da się w pełni oddać zakresu prac do wykonania, bez oględzin na miejscu, podanie dokładnej wyceny jest praktycznie niemożliwe. W takiej sytuacji można jedynie oszacować koszt materiałów, ale cena robocizny przy wymianie rynien to już sprawa osobna. Tutaj możemy rozmawiać o cenie orientacyjnej.

Nie wiemy w jaki sposób inne firmy wyceniają wymianę rynien, ale my rozpoczynamy wycenę od dokładnego poznania problemów oraz potrzeb klienta. Gdy poznamy już “tajemnice” twojej nieruchomości, potrzeby lub problemy z twoimi rynnami, szukamy najlepszego rozwiązania dla konkretnej sytuacji.

Wybierając najlepsze zastosowanie dla konkretnego projektu trzeba zadać sobie wiele pytań, na przykład:

  • Czy rynny przeciekają? Dlaczego tak się dzieje?
  • Przelewa się przez nie woda? Dlaczego? Są zatkane, a może za wąskie dla danej powierzchni dachu?
  • Belki stropowe lub krokwie zaczynają gnić? Dlaczego?
  • Czy rynny mają odpowiedni spadek?
  • Czy zamontowano odpowiednią ilość rur spustowych?
  • Czy warto montować kratki na rynny?

To tylko kilka pytań z długiej listy, którą należy wziąć pod uwagę przystępując do wyceny wymiany rynien. Dopiero gdy dogłębnie poznamy twoje potrzeby będziemy w stanie dokładnie oszacować koszty i podać ci jaka jest cena wymiany rynien w Twoim konkretnym przypadku.

Jeśli zastanawiasz się jakie rynny wybrać, to zapraszamy cię na naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele artykułów, w których porównujemy poszczególne rodzaje rynien. Zapraszamy też do kontaktu, a z przyjemnością udzielimy więcej informacji o naszej ofercie.