Jednym z sygnałów świadczących o problemach z rynnami może być pojawiająca się w domu pleśń lub odpadająca farba. W rynnach może gromadzić się lód, śnieg, zanieczyszczenia, np. liście, powodując zatory i uszkodzenia rynien. W rezultacie elewacje, ściany oraz wnętrza domu mogą ulec uszkodzeniom.
Zablokowane rury spustowe, czy też zanieczyszczenia w rynnach mogą powodować ich odrywanie się od ścian lub zwisanie przy dachu. Takie problemy mogą się pojawiać, gdy rynny nie zostały poprawnie zamontowane lub nie są regularnie czyszczone. W efekcie zniszczenie elewacji lub farby we wnętrzu to tylko kwestia czasu.
Rozwiązanie problemu zalegających liści w rynnach wcale nie musi być kosztownym przedsięwzięciem. Firma Rynny Adamex specjalizuje się w stosowaniu rozwiązań rynien ciągłych, które zapewniają odpowiedź na ten problem. Poznaj zasady działania systemu rynien ciągłych.
Wracając do tematu problemów z rynnami, o potrzebie ich wymiany mogą świadczyć także pęknięcia w konstrukcji budynku, zwłaszcza fundamentów domu lub woda zbierająca się w piwnicy.
Jeżeli zauważysz takie problemy z domem, skontaktuj się z profesjonalistą, który najlepiej oceni sytuację. A gdy będziesz zabierał się za montaż rynien, również skorzystaj z pomocy takich zawodowców, jak Rynny Adamex. Gwarantujemy realizację projektów montażu rynien profesjonalnie, szybko i w dobrej cenie.
Lód zamarzający w rynnach przy dachu może być prawdziwą zmorą dla właścicieli domów jednorodzinnych. Gdy lód zatoruje rynnę, woda z topniejącego śniegu lub lodu będzie przeciekać przez krawędzie rynien. W konsekwencji może to doprowadzić do zniszczenia dachu, rynien, elewacji, a także do powstawania sopli lodu oraz śliskich kałuż wokół domu. Zrozumienie tego, co powoduje gromadzenie się lodu w rynnach, jest pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu.
Większość problemów z zatorami lodowymi powstaje z powodu słabej izolacji poddasza. Ciepło uciekające z domu przez dach roztapia spodnią warstwę zalegającego na nim śniegu. Tak roztopiona czapa śnieżna zsuwa się następnie powoli w kierunku rynien. Gdy do nich dotrze, zaczyna zamarzać, ponieważ nie działa już na nią ciepło uciekające przez dach. Ten problem może być zwłaszcza dokuczliwy, gdy występują duże wahania temperatur pomiędzy dniem, a nocą.